При пересадці рослин старий ґрунт зазвичай просто викидається. Частково це рішення виглядає логічним, адже за час, поки в ньому росли рослини, ґрунт виснажився та втратив всі цінні поживні властивості, або навіть в ньому з’явилися хвороботворні мікроорганізми.
Однак такому ґрунту все одно можна знайти безліч застосувань і навіть повернути поживні властивості, для того щоб використовувати для посадок повторно.
Наприклад, ви можете додати його до компосту, де він разом з органічними залишками перетвориться на цінне добриво. Крім того, він відмінно підходить для покращення структури ґрунту в саду: при змішуванні з важким ґрунтом він підвищує водопроникність, а в піщаному – допомже затримувати вологу.
Старий субстрат також може використовуватися як дренажний шар на дні нових горщиків, що покращить відведення води і допоможе уникнути гниття коренів.
Якщо ви плануєте зайнятися посадкою овочів чи вирощуванням розсади, то і тут вам допоможе старий ґрунт із горщиків. Змішайте його з компостом чи свіжою землею для збагачення структури.
Також такий ґрунт стане гарною основою для осіннього посіву зелені, такої як кріп, петрушка або редиска.
Повторно ґрунт можна застосувати, якщо розподілити навколо грядок як мульчу, що також допоможе зберегти вологу.
Таким чином, старий ґрунт із горщиків отримає нове життя, а у вас з’явиться можливість заощадити.