Site iconSite icon Поради ProstoWay

Як часто і чому потрібно замінювати подушку

Вчені розповіли, як часто і чому потрібно замінювати подушкуВчені розповіли, як часто і чому потрібно замінювати подушку

Все ще спите на «бабусиних» пухових подушках і впевнені, що немає нічого кращого, чи купили дорогу ортопедичну подушку і не можете з нею розлучитися вже багато років? Перевірте, чи не настав час шукати заміну, і чи не більше від неї шкоди, ніж користі.

Погана подушка може викликати болі в хребті, вугри і стати причиною жахливого настрою на весь день, що залишився. Причому те, наскільки добре спиться, майже не залежить від того, скільки ви заплатили. Експерти зі здорового сну розповіли, як зрозуміти, що вашу подушку настав час викинути і замінити новою:

«Подушки згодом деформуються, втрачають пристойний зовнішній вигляд і не підтримують так, як раніше, — пояснює Енн Ромакер, доктор медицини, професор медицини та директор Центру медицини сну при Медичному центрі Цинциннаті. — Неправильне положення шиї під час сну та недостатня підтримка призводять до спазмів м’язів та болю у суглобах».

«Ще одна проблема – утруднене дихання. 85% людей народжуються зі скривленою носовою перегородкою, — каже лікар. — Для них дуже важливе правильне положення голови під час сну — вона має бути трохи піднесена. Якщо подушка проминається, голова перебуває в неправильному положенні, і уві сні вам закладає носа. Важке дихання робить сон більш поверхневим, і ви гірше висипаєтеся — і гірше почуваєтеся з ранку».

Щоб подушка прослужила довше, не спіть щоночі на одній стороні, перевертайте її та збивайте перед сном. Також важливо регулярно прати подушки (або здавати їх у хімчистку), щоб наповнювач залишався пухким.

Якщо ви помітили, що уві сні вам доводиться “згрібати подушку в купу” або що вам потрібно підкласти руку під голову – це означає, що подушка вже відслужила своє і їй час знайти заміну. Якщо вам не вистачає однієї подушки, якщо вона пухка та неоднорідна – швидше купіть нову.

Тільки подумайте: ваша шкіра та волосся постійно виділяють шкірне сало. Додайте сюди омертвілі частинки епідермісу, крем та нічну маску, засоби для укладання волосся. Весь цей дикий коктейль з’являється на наволочці і навіть усередині подушки! Крім того, ви потієте, і іноді у вас тече слина прямо на подушку.

Дерматолог Чері Фрей, доктор медицини, представник Товариства кольору шкіри та доцент дерматології в Університеті Говарда не соромлячись, називає цей коктейль «вигрібною ямою».

Як би ви не очищали шкіру перед сном, якщо після цього ви лягаєте обличчям у стару засалену подушку, на вас чекають проблеми зі шкірою. Як допомогти? Вибирайте наволочки з натуральних тканин: бавовни та льону. Змінюйте їх частіше і періть в гарячій воді. Але через два роки подушку все одно, швидше за все, доведеться відправити на смітник.

Чері Фей каже, що їй доводилося бачити по-справжньому огидні подушки. Якщо посередині подушки красується жовта пляма, викидайте її швидше – це обійдеться дешевше, ніж боротьба з акне. Через два роки 10% ваги вашої подушки можуть становити мертві пилові кліщі та їх продукти життєдіяльності.

Звучить огидно? Мелані Карвер, керівник місії Американського фонду астми та алергії пояснює, що ці мікроскопічні комахи можуть оселитися будь-де у вашому будинку. Вони люблять матраци, килими, м’які меблі, але особливо подушки з тим коктейлем, про який ми писали в попередньому розділі.

Пилові кліщі – найзлісніший алерген, від якого не надто рятує навіть вологе прибирання. Перемогти їх допоможе регулярне оновлення подушок та потужний парогенератор. А які ще подразники посилюють алергію.

І останній лайфхак: після того, як ви випрали, висушили і збили подушку, складіть її навпіл. Якщо вона пружно розгорнулася і прийняла колишнє положення – сміливо продовжуйте її використовувати далі. Вона дає достатньо підтримки вашому хребту. Якщо вона залишилася лежати складеною — то потребує заміни. Якщо це нова подушка, то спробуйте наступного разу купити подушку з іншого матеріалу.

Exit mobile version