Site iconSite icon Поради ProstoWay

Мікробіолог назвав найбрудніше місце в квартирі: воно знаходиться на кухні

Для багатьох господинь може стати несподіванкою, що найбрудніше місце в будинку – це не ванна кімната. Цікаві спостереження щодо чистоти розкрив мікробіолог і популяризатор науки Чарльз Герба (Charles Gerba). Він розповів, де у квартирі знаходиться розсадник бактерій і дав кілька порад щодо прибирання.
прибирання будинку

Найбрудніше місце в будинку

Одне з основних правил Герби свідчить, що кухня важливіша за ванну. Багато людей звикли приділяти більше уваги туалету та ванній кімнаті, вважаючи, що там найбрудніше.

“Люди в жаху від своїх сидінь для унітазів, внаслідок чого у ванній зазвичай чистіше, ніж на кухні. Але саме місце, де ми готуємо їжу, вимагає набагато більше уваги”, – сказав фахівець.

За його словами, найбруднішим предметом у будинку нерідко стає губка для миття посуду – вона часто містить більше фекальних бактерій, ніж будь-яке інше місце. У списку брудних зон також займають лідируючі позиції обробні дошки та ручки холодильника. Рекомендується використовувати різні дошки для овочів, м’яса та риби, не забувати ретельно мити холодильник.

Мікробіолог порадив приділяти особливу увагу стільницям. Їх потрібно ретельно та регулярно очищати та не ставити туди предмети, які можуть перенести бактерії на їжу. Наприклад, Чарльз Герба обурений, коли його дружина ставить на стільницю сумку.
Інші поради щодо прибирання

Дивно, але Чарльз Герба ставиться до чистоти полу досить спокійно. Він зазначив, що у нього немає дітей, які повзають по підлозі, тому він прибирає його найрідше, пише The Voice.

Також мікробіолог воліє використовувати господарські дезінфікуючі серветки замість спреїв. При цьому він попереджає, що застосовувати їх слід правильно: не прибирати однією серветкою всю кухню, так як її зазвичай вистачає для обробки тільки одного квадратного метра поверхні. Якщо заощаджувати серветки, можна припустити перехресне зараження бактеріями.

Спеціаліст рекомендує міняти рушники для рук раз на тиждень і не забувати прати багаторазові сумки для продуктів. Крім того, Герба розповів про те, що навіть свіжовипрана у пральній машині білизна може містити небезпечні бактерії, наприклад, кишкову паличку. Він стверджує, що частина бактерій залишається в барабані пральної машини, якщо речі не пралися за температури 60 градусів. Тому рекомендується не забувати і про чищення пральної машини.

Exit mobile version