Site iconSite icon Поради ProstoWay

Фахівці розповіли про п’ять етапів для бездоганного фарбування домашніх меблів

Фахівці розповіли про п'ять етапів для бездоганного фарбування домашніх меблівФахівці розповіли про п'ять етапів для бездоганного фарбування домашніх меблів

Пофарбувати меблі — творчий процес, який може стати хобі. Все починається з одного стільця, а далі, як в тумані. Саме так кажуть прихильники самостійної реставрації дерев’яних меблів. Ефектно, стильно та навіть аутентично. Майстри з фарбування та реставрації розповіли, що треба знати для отримання бездоганного естетичного результату.

План дій

Незалежно від того, що саме буде фарбуватися, технологія процесу залишається сталою. Починається все з очищення поверхні стола, столу, шафи та зашкурювання. На цьому етапі можна побачити текстуру деревини та оцінити її стан.

Домашні меблі та затишок

Видалення старого покриття. Процес не легкий. Старий шар фарби або лаку можна зняти за допомогою розчинника та шпателя. Механічно або термофеном також виконують видалення. Потрібно дивитися по стану покриття, на які саме маніпуляції воно буде піддаватися.

Фарба. Експерти рекомендують акрилові суміші. З ними матеріал дихає, а це найкращий варіант для деревини. Безпечні для людини. При фарбуванні майже немає запаху.

Шпатлювання. Потрібно оглянути поверхню на наявність дефектів. На цьому етапі працюють м’яким гумовим шпателем, якщо потрібно нанести суміш для закриття тріщин, вм’ятин, сколів. Потім треба дрібнозернистим наждачним папером затерти та зрівняти з поверхнею.

Оригінальне фарбування комода

Ґрунтування. Обов’язковий етап для захисту деревин від впливу грибків, шкідників, вологи та підвищення адгезивних властивостей. Ґрунтують у два шари. Суміш потрібно вибирати залежно від фарби, якою потім будете працювати. Якщо акрил, тоді відповідна грунтовка. Наносять таку на вологу деревину. Якщо алкідна ґрунтова суміш, тоді на сухе шпатлювання.

Фарбування. Працювати пензликом потрібно тільки в приміщення, яке провітрюється. Фарбувати можна також валиком, аерозолями.

Зверніть увагу на важливий момент. Фарбу переважно наносять у два шари, але кожен наступний можна робити, коли перший повністю став сухим. Шари суміші повинні бути тонкими. Так вони швидше висохнуть та краще покриють поверхню. Чим тепліше в приміщенні, тим процес буде динамічнішим. Якщо будете працювати з великими поверхнями, можна подумати про застосування фарбопульта.

Читайте також:

Професійна порада малярів: як зняти скотч зі стіни після декоративного фарбування

Exit mobile version