Незважаючи на свій різкий запах, оцет здатний творити справжні дива, позбавляючи вас найстійкіших забруднень. Але як саме використовувати це чудо-засіб, щоб досягти максимального ефекту. Домогосподарка Ганна докладно розповіла, як оцет може стати незамінним помічником у вашому арсеналі для прибирання, і навела поради, які допоможуть вам поглянути на цей звичний засіб з нового боку.
Що це та чому працює
Оцет – це кислота, одержувана з ферментації етанолу. Її концентрація у столовому оцті зазвичай становить близько 9%. Кислотність цього продукту робить його ефективним проти багатьох забруднень, включаючи вапняний наліт, жир і плісняву.
Як прибрати неприємний запах оцту
Багатьом не подобається специфічний запах оцту.
— Щоб його нейтралізувати, можна додати до оцтового розчину кілька крапель ефірної олії лимона чи лаванди. Це надасть засобу приємного аромату і зробить прибирання ще приємнішим, — радить Ганна.
Позбавляємося від вапняного нальоту на кухні та у ванній
Однією з найпоширеніших проблем на кухні та у ванній є вапняний наліт, який виникає через жорстку воду. Оцет чудово справляється із цим завданням.
Щоб повернути їй початковий блиск, змішайте рівні частини води та 9% столового оцту в пляшці з розпилювачем. Розпиліть розчин на поверхню раковини та залиште на кілька хвилин. Потім протріть її м’якою губкою або ганчіркою. Оцет розчинить наліт і видалить забруднення, а раковина знову засяє.
Кухонні поверхні часто схильні до забруднення – це може бути і жир, і відбитки пальців. Оцтовий розчин допоможе швидко і ефективно їх позбутися. Протріть кухонні шафки або фасади побутової техніки м’якою тканиною, змоченою в оцтовому розчині. Серветка з мікрофібри – чудовий вибір для цього завдання, адже вона не залишає смуг та розлучень.
Те саме можна зробити з поверхнями з нержавіючої сталі: холодильниками, мікрохвильовими печами і т.д.
Скло та дзеркала без жодної цятки
Відбитки пальців на шибках та дзеркалах можуть зіпсувати загальний вигляд навіть найдоглянутішої квартири. Оцет у цьому випадку знову приходить на допомогу. Змішайте оцет із водою, розпорошіть на поверхню і протріть спеціальною серветкою.
— Щоб досягти ідеальної чистоти, протирайте поверхню S-подібними рухами зверху вниз. Це допоможе уникнути розлучень і плям, – радить блогер.
Плитка без нальоту та бруду
На плитці в кухні або ванній кімнаті часто з’являються водні бризки і вапняний наліт, тому вона також потребує регулярного чищення.
Просто обробіть плитку оцтовим розчином. Особливо ефективний цей метод у зоні ванної, де вода часто випаровується та залишає сліди. Для посилення ефекту можна після чищення пройтися плиткою водозгоном.
Унітаз та раковина
Змішувачі та раковини у ванній кімнаті піддаються постійним забрудненням від жорсткої води та засобів гігієни.
Нанесіть оцтовий розчин на змішувач та раковину та залиште на 10 хвилин. Потім протріть їх м’якою стороною губки і промийте водою. Для кращого ефекту ви можете висушити поверхню паперовим рушником, щоб уникнути розводів.
Також можна обробити і саму раковину.
Прибирання унітазу без агресивної хімії
Оцет відмінно підходить для чищення унітазу. Нанесіть оцтовий розчин на внутрішні та зовнішні поверхні унітазу, включаючи кришку та сидіння. Залишіть на 30 хвилин, щоб оцет подіяв. Потім протріть поверхні губкою або щіткою та змийте водою. Унітаз буде чистим та продезінфікованим.