Site iconSite icon Поради ProstoWay

6 найчастіших причин появи плісняви ​​в пральній машині

Пральна машинаПральна машина

Рано чи пізно пліснява виявляється практично в будь-якій пральній машині, оскільки цей вид побутової техніки не може обійтися без регулярного контакту з водою. Крім того, найчастіше її встановлюють у ванній – приміщенні з підвищеною вологістю повітря.

Плями цвілі, як правило, можна побачити у відсіку для миючих речовин, а також на поверхні або всередині зливу, на гумовій прокладці, шлангу та інших місцях скупчення води.

Чим загрожує поява грибка у машинці

Насамперед, це небезпечно для людей зі зниженим імунітетом, які страждають на хронічні респіраторні захворювання або алергію.

Крім неприємного запаху, пліснява часто стає причиною швидкого зносу внутрішніх деталей техніки, що помітно погіршує якість прання.

Чому з’явилася пліснява

Грибок в «пральні» може завестися з різних причин, але ми розглянемо найпоширеніші.

Неправильне місце

Як вже говорилося вище, багато хто розміщує машинку у ванній кімнаті, тому що так зручніше всього. Але через високу вологість у цьому приміщенні грибок почувається дуже вільно, швидко розмножуючись на всіх поверхнях — зрозуміло, страждає від цього і «прання».

Але якщо у вас немає можливості встановити агрегат в іншому місці, то обов’язково забезпечте у ванній постійну циркуляцію повітря та якісну вентиляцію. Це допоможе і вологість знизити, і зберегти в цілості та безпеці побутову техніку.

Зачинені дверцята

Крім того, поширенню грибка сприяє і постійно закриті дверцята пральної машини. Особливо якщо це робиться, коли барабан та інші внутрішні складові техніки не встигли повністю висохнути та провітритися. У результаті, щільно закриті дверцята заважають вільній циркуляції повітря всередині приладу, створюючи вологе і тепле середовище, яке так подобається цвілі. Тому намагайтеся рідше її закривати.

Брудний відсік для порошку та гелю

Відділення для миючих речовин теж нерідко буває джерелом, що «притягує» спори плісняви ​​— адже в ньому постійно накопичуються залишки води та прального порошку (або гелю), які служать чудовим живильним середовищем для грибка. Щоб запобігти його появі, не забувайте тримати цей відсік у чистоті, регулярно його відмивайте і витирайте насухо.

Низька температура води під час прання

Часте прання за низьких температур також призводить до розмноження бактерій і грибків усередині машинки. Це спричинено тим, що недостатньо гаряча вода неспроможна повністю знищити мікроорганізми на речах і деталях агрегату.

Крім того, такі режими прання не розчиняють повністю миючі речовини та кондиціонери для білизни, внаслідок чого їх залишки скупчуються на барабані та інших частинах прання — знову ж таки даючи можливість цвілі безперешкодно розмножуватися. Щоб цього уникнути, хоча б пару разів на місяць вмикайте на машині режим 90 градусів.

До того ж слід пам’ятати, що деяким видам речей прання з кондиціонером суворо протипоказане.

Неправильне використання миючих засобів

Якщо додавати занадто велику кількість порошку, гелю або кондиціонера в пральну машину, то утворюється дуже рясна піна, частина якої неминуче осідає у відсіку для миючих засобів, на стінках барабана та всередині гумової прокладки, створюючи сприятливі умови для грибка та бактерій.

Тому періодично використовуйте для прання відбілюючі добавки – вони не тільки зможуть відновити яскравість тканин, але і послужать сильнодіючим дезінфікуючим засобом. Так ви знезаразите та очистите як речі, так і саму машинку.

Неправильне встановлення шлангів

Неправильне підключення прання до каналізації найчастіше призводить до появи тріщин у шлангах, кріпленнях та інших деталях. А оскільки злив та подача працюють неправильно, це викликає застій води вже в самому агрегаті. Зрозуміло, за таких сприятливих умов поява цвілі не змусить довго чекати.

Exit mobile version